Sepetim EN

SIKÇA SORULAN SORULAR

Cold Press'in diğer meyve sularından farkı nedir?
Cold Press yöntemiyle, bıçaksız olarak sebze veya meyveleri çiğnemek ve ezmek suretiyle suları elde edilir. Bu şekilde düşük hızda herhangi bir ısı veya oksidasyon olmadan yiyeceğin vitamin ve mineral değerlerinin korunması sağlanır. Bu sistem meyve ve sebzelerin hücresel yapılarını aynen korur, oksidasyon ve ayrılmayı önler, enzimlerin ve besinlerin doğal formlarına yakın bir şekilde kalmasını sağlar. Cold Press yöntemi besin kaybını minimuma indirerek doğal tat ve besin değerini korur. Daha detaylı bilgi için Cold press nedir sayfamızı inceleyebilirsin.
Juice Up'ı benzersiz kılan nedir?
Juice Up'da, Sağlık Koçluğu eğitimi bulunan ekibimiz sayesinde sana özel özel karışımlar oluşturulur. Bu karışımların içimi çok lezizdir. Ürünlerimiz senin isteğine bağlı olarak hem cam hem pet şişelerde sunulmaktadır. Setler alkali sularla desteklenmektedir. Beden-zihin-ruh dengesi için sana her setle birlikte bir de mantra gönderilir. Müşterilerimizin sağlığı, mutluluğu ve memnuniyeti bizim için birinci sıradadır; bu sebeple onları yakından takip ederiz. Müşterilerimizin geri-beslemeleri ile kendimizi geliştiririz. Daha fazlası için neden juice up sayfamızı ziyaret edebilirsin.
Bir Juice Up şişesinde ne kadar juice var?
Tüm şişelerimiz 500 ml’liktir. Eğer shot ürünlerimizden seçtiysen bunlar 50ml’liktir.
Ürünlerin raf ömrü ne kadardır?
Ürünler sıkıldıktan sonra 3 gün boyunca tazeliğini ve besin değerini korumaktadır. Aldıktan sonra 3 gün içinde tüketmen gerekir. Son kullanma tarihi şişe üzerinde belirtilmiştir.
Ürünleri ne şekilde muhafaza etmeliyim?
Juice Up ürünlerini buzdolabında muhafaza etmelisin. Ürünler 3 gün içinde tüketilmelidir. Ürünü açtıktan sonra yine buzdolabında muhafaza edip 24 saat içinde tüketmen gerekir.
Pet Şişe mi Cam Şişe mi?
Juice Up'da hem cam hem pet şişe seçeneği vardır. Çevre duyarlılığımız açısından ana ürünlerimiz 2020 itibariyle cam şişe olmuştur. Özel sebeplerle, kırılma riski, taşıma vs illa pet istersen 1 TL farkla pet şişemizi de seçebilirsin. Pet şişelerimiz de gıda ile uyumlu, geridönüşümlü, tek kullanımlıktır, BPA içermez ve son derece sağlıklıdır. Karar senin!
Cam şişe seçeneğini seçtiğim zaman neden set fiyatım artıyor?
Cam şişelerimiz çevre duyarlılığı sebebi ile 1 TL farklı. Aynı poşetlerde olduğu gibi. Doğayı korumaya katkından dolayı sana şimdiden teşekkür ederiz. Gerekmedikçe pet almayacağını biliyoruz. Ama pet kullanman gereken durumlar da olabilir onu da anlıyoruz. Karar her zaman senin!
Cleanse set alımlarında ekstra su söylemeli miyim?
Bizce evet. Ekstra su seçeneğini işaretlediğin takdirde her gün için bir sabah bir akşam olmak üzere seçmiş olduğun setin etkilerine uygun birer alkali su setine eklenecektir. Hem de setteki sular tekli alıma göre %25 indirimlidir.
Set almak tekli almaktan avantajlı mı?
Kesinlikle. Set alımı tekli alıma kıyasla %10'a; su eklenen setler ise %15'e varan fiyat avantajı sunuyor.
İçinde alerjim olan veya içemediğim içerik olan Juice Up’larda değişiklik yapabiliyor muyum?
Elbette. Bize bilgi verirsen sana içerikte değişiklik yapabiliriz. Üyelik hesabında sağlık bilgileri kısmında bize alerjin olan veya intolerans olan içerikleri yazabilirsin. Setlerde de sana özel değişiklikler yapabiliriz.Sipariş notlarında belirtmen yeterli. Dilerseniz arayarak veya eposta yolu ile de bilgi verebilirsin.
Mantra nedir, ne şekilde kullanmalıyım ve ne işe yarıyor?
Mantralar bir çeşit olumlamalardır. Düşünce gücüne inanırsan iyi düşünerek iyi şeyler olacağına da inanıyorsun demektir. Ne tesadüf ki biz de buna inanıyoruz:) Bu sebeple hem kendini iyi hissetmen hem de hayatında iyi şeyler yaşaman için sana olumlamalar gönderiyoruz. Bu mantraları en azından cleanse sürecin boyunca, her sabah uyandığında ve her akşam uyumadan önce kendi kendine -ister içinden ister yüksek sesle-tekrarlarsan hayatında pozitif düşünce gücünü deneyimlemeyebilirsin. Olumlama mantığında aslında süreç 21 gün. Dilersen 21 gün boyunca devam edebilirsin. Sonrasında ne zaman istersen mantranı tekrarlayabilirsin.
Mantra kartı kutunun neresinde yer alıyor?
Mantra kartını minimum 1 günlük cleanse set alan müşterilerimiz için kutu kapağının iç kısmına yerleştiriyoruz. Kapağı açar açmaz görüyor olmalısın. 1 günlükten fazla set aldıysan kutulardan birinin kapağında kolayca bulabilirsin. Hemen gözüne çarpmadıysa kutunun içine doğru bak, belki taşıma esnasında kutunun içine düşmüş olabilir.
Ürünlerinizde süt ürünleri, gluten veya herhangi bir hayvansal ürün var mı?
Hiçbir ürünümüzde süt ürünü, gluten veya hayvansal bir ürün yoktur.
Bazı ürünlerde tatlandırıcı olarak bulunan Stevia ve Agave'nın zararı yok mu?
Stevia da Agave de tamamen doğal, bitkisel ürünlerdir, içlerinde herhangi bir katkı maddesi yoktur. İçeceklerdeki oranları zaten çok düşük tutulmuştur. Ama ben kesinlikle istemiyorum dersen sipariş notunda belirtmen yeterli.
Meyve ve sebzeyi yemek lif ve posayı da içerdiği için içmekten daha faydalı değil mi?
Ikisinin de ayrı ayrı avantajları, faydaları var. Burada bir seçim yapman gerekmiyor aslında. Neden içtiğini, neden yediğini ve bunu ne zamanlara yapacağını bilmen yeterli. Daha detaylı bilgiyi cold press, neden juicing ve juicing nedir sayfalarımızda bulabilirsin. Dilersen bizi arayabilirsin.
Aynı ürünü almama rağmen bazen rengi ve tadı farklı oluyor?
Biz aslında hep aynı reçeteyi uyguluyoruz. Ancak nasıl yediğin her elmanın, ıspanağın tadı aynı değil; aynı şekilde içecekler de az da olsa bir farklılık gösterebilir. Özellikle mevsime göre değişiklik göstermesi normaldir.
Ürün beklediğinde herşey dibe çöküyor, bu normal mi?
Kesinlikle normal. Ürünlerimiz tamamen doğal olduğu için, içinde onu bir arada tutacak bir katkı maddesi, bir birleştirici bulunmamaktadır. İçmeden önce şişeyi hafifçe sallaman eski haline gelmesine yardımcı olacaktır.
Ürünleri üzerinde belirtilen sıra ile tüketmezsem ne olur?
Hiçbir şey olmaz! :) Biz ürünleri senin günlük enerji, vitamin, protein ihtiyaçların doğrultusunda sıraladık. Ancak herkes için tek bir doğru yok. Sen farklı bir sırada içince rahat ediyorsan bu şekilde içebilirsin.
Neden cleanse yapmalıyım?
Yıllar içinde yediğin şekerleri, içtiğin kahveleri, çayları, kolaları, alkollü içecekleri, maruz kaldığın egzos ve sigara dumanını, yaşadığın stresli anları düşün, sonrasında soruyu birlikte yanıtlayalım... Neden sağlıklı beslenmeliyim diyor musun? Taze bir başlangıç güzel olmaz mı? Yeni bir gün, yeni bir sen, yeni bir başlangıç! İkna olmadıysan neden juicing sayfamızı inceleyebilirsin.
Kaç günlük cleanse programı uygulamalıyım?
Bu aslında tamamen sana, senin ihtiyaçlarına ve yaşam stiline bağlı. Uzun bir aradan sonra 3 günlük bir kür deneyebilirsin. Sonrasında aylık düzenli yaptığın takdirde 1 ila 3 gün yeterli olacaktır. Detaylı bilgi için 1 haftalık Cleanse programı sayfamızı inceleyebilirsin.
Ne sıklıkta cleanse programı uygulamalıyım?
Cevabımızı tahmin edebilirsin. Tamamen sana bağlı. Artık farketmişsindir kategorize etmekten, fikslemekten uzak durmaya çalışıyoruz! Herkes benzersizdir ve bir diğerinden farklıdır. Bazıları aylık düzenli cleanse yapmayı tercih ederken bazıları 3 ayda bir yapar, bazıları ise "yılda bir bana yeterli" der. Yaşam stiline, ihtiyaçlarına göre bunu sen belirleyebilirsin. Bize sorarsan 6 ayda 1 tam cleanse yaptıktan sonra aylık düzenli cleanse'ler yapılabilir.
Hangi cleanse programını uygulamalıyım?
Söylemeye çekiniyoruz ama bu da sana bağlı. Cleanse deneyiminden ne beklediğini kendine sor. Hafif bir başlangıç için Deneyim setimizi, biraz daha etkili bir deneyim için Gelişim setimizi, eğer düzenli bir "Juicing'ci ise Değişim setimizi deneyebilirsin. Bunlar harici aktif yaşayanlar için Sportif setimiz, "Superfood" desteği için Süper setimiz ve yaza hazırlık için Bikini setimiz mevcut. Hala emin değilsen Cleanse testimizi uygulayıp hangi setin sana daha uygun olduğuna bakabilirsin.
Çalışırken cleanse uygulayabilir miyim?
Elbette. Ancak unutmamalısın ki herkes birbirinden farklıdır ve her vücudun tepkisi de farklı olacaktır. Bazıları cleanse esnasında kendilerini daha enerjik hissederken bazıları kendilerini daha halsiz hissedebilir. Vücudunun sesini dinle, kendini meşgul mü tutmak istiyorsun yoksa dinlenmek mi istiyorsun anlamaya çalış. Cleanse esnasında neler yaşayabileceğinin detaylı listesini burada görebilirsin.
Cleanse esnasında kendimi çok yorgun mu hissedeceğim?
Aslında bu da sana bağlı. Ancak tabiki vücudun bir değişimden geçiyor ve bazı farklılıklar hissetmen normal. Cleanse programı inişli çıkışlı bir süreç. Bizim tavsiyemiz yine vücudunu dinlemen, o dinlenmek istediği zaman onu zorlamaman yönünde olacaktır. Cleanse esnasında neler yaşayabileceğinin detaylı listesini burada görebilirsin.
Cleanse sırasında konsantrasyon eksikliği, baş ağrısı oluyor, ne yapmalıyım?
Cleanse öncesi normal beslenme düzenlerinde şeker alımı yüksek olanlar veya düzenli kahve tüketenlerde bu tip durumlar daha fazla görülmektedir. Biz cleanse esnasında kafein alımı önermiyoruz. Ancak özellikle sabah kahvelerini içmeden kendilerini uyanmış saymayanlar, eğer iş performanslarında düşüş varsa günde 1 bardağı geçmemek kaydı ile kahve içebilirler. Eğer belirtilerin normal olmadığını düşünüyorsan, veya seni rahatsız edecek seviyede ise cleanse programını hemen bırakıp doktoruna danışmanı tavsiye ederiz. Cleanse esnasında neler yaşayabileceğinin detaylı listesini burada görebilirsin.
Kimlerin cleanse yapması sakıncalı?
Gebelik ve emzirme sırasında tavsiye edilmediği için doktoruna danışmanda fayda var. Cleanse olarak değil ama normal öğün yanında içecek olarak kullanımın mümkün olabilir. İçecekler pastörize edilmediği için içindeki bakteriler bebeklerde, küçük çocuklarda, yaşlılarda ve zayıf bağışıklık sistemi olan insanlarda zararlı etkiler doğurabilir. Bazı sağlık sorunları sebebi ile belirli meyve/sebze suyu alımının sınırlandırılması gerekebilir. Örneğin, belirli bir meyve veya sebzeye alerjin varsa bunu içeren sulardan kaçınmalısın. Eğer diyabet veya hipoglisemi varsa meyve suları her zaman yemek ile birlikte alınmalıdır. Belirli rahatsızlığı olanlar ve düzenli ilaç kullananlar öncelikle doktorlarına danışmalıdır. Unutmamalısın ki Juice-Up ürünlerinin hiçbiri tedavi amaçlı değildir.
Düzenli spor yapıyorum, kas kaybı olmadan cleanse yapabilir miyim?
Sportif setimiz tam senin için hazırlandı. %100 protein ihtiyacını ve ihtiyacın olan enerji miktarını karşılayan "bu set sporumu da yaparım Juicing'imi de" diyen aktif dinamik heyecanlı müşterilerimiz için..
Cleanse ile kilo verebilir miyim?
Hem evet hem hayır. Seçtiğin sete ve yaşam tarzına göre cleanse bitiminde vücudunda hafiflik hissedebilirsin. Ancak unutma ki juicing kilo vermek için değil, sağlıklı beslenmek için. Eğer sağlıklı ve doğal beslenme stilini juicing sonrasında koruyabilirsen fit olmak için önünde hiçbir engel kalmaz.
Cleanse programına başlamadan önce bir şey yapmam gerekiyor mu?
Sipariş verdiğin zaman sana göndereceğimiz sipariş teyit mailinde nasıl hazırlanman gerektiğini biz sana açıklıyor olacağız. Programa başlamadan 1-2 gün öncesinde su tüketimini ve beslenmendeki sebze meyve oranını artırmanda fayda var. Cleanse öncesi ve sonrası yapman gerekenleri görmek için buraya tıklayabilirsin.
Sadece Juice Up içerek duramıyorum, arada birşeyler yiyebilir miyim?
Program esnasında çok acıkırsan içecek içeriğine uygun sağlıklı atıştırmalıklar yiyebilirsin. Bunlar çiğ sebze, çiğ meyve, çiğ kuruyemiş gibi yiyecekler olabilir. Et ve süt ürünlerinden, işlenmiş gıdalardan, şekerden ve karbonhidrattan uzak durmaya çalışırsan iyi olur.
Cleanse esnasında alkol ve sigara tüketebilir miyim?
Biz açıkcası alkol, sigara ve cleanse kelimelerini aynı cümlede dahi kullanmak istemiyoruz. Normal hayatında alkolü kontrollü bir şekilde sosyal içici olarak tüketebilirsin. Sigaranın ise pasifine bile karşıyız. Mesajı aldığını umuyoruz!
Cleanse esnasında bağırsak hareketlerinde bir farklılık olacak mı?
Katı gıda alımı olmadığı için sıvı çıkışı için tuvalet ihtiyacın ilk günlerde artabilir. Özellikle 3. ve 4. gün esnasındaki olacak hareketlilik, senin normal düzeninde ne seviyede asidik beslendiğine bağlı olarak değişecektir. Tuvalet sırasında renkler set renk ağırlığına göre yeşil (büyük tuvaletinde) ve kırmızı (küçük tuvaletinde sette pancar içerikli içecek varsa) olabilir. Bu gayet normal olmakla birlikte seni rahatsız edecek seviyede ise veya başka bir sebeple olduğunu düşünüyorsan doktoruna danışabilir; dilediğin an cleanse programına son verebilirsin.
Cleanse programı bittiğinde eski beslenme düzenine geri dönebilir miyim?
Bu biraz eski beslenme düzeninin ne olduğuna göre değişir. Bu soruyu sorduğuna göre çok da masum değil gibi! "Yaşasın temizlendim" deyip tatlıya, böreğe, çöreğe dalmak yok! Baştan söyleyelim. Miden dinlendi, onu birdenbire yormaman lazım. Yine programa başlamadan önce yaptığın gibi (tabi eğer yaptıysan) sağlıklı atıştırmalıklarla kendine yavaş yavaş öğün ekleyerek başla. Bol bol su içmeye devam et. Cleanse öncesi ve sonrası yapman gerekenleri görmek için buraya tıklayabilirsin.


"Sordukça sorasım geliyor" ya da "o kadar soru var benimki burda yok" diyorsan bize [email protected] adresine e-posta gönderebilirsin veya 0212 270 70 45 numaralı telefondan ulaşabilirsin.
Nasıl sipariş veriyorum?
Web sitemizde ürünler kısmından istediğin ürünü seçerek rahatlıkla sipariş verebilirsin. Bize [email protected] adresine e-posta göndererek veya 0212 270 70 45 numaralı telefondan bizi arayarak da sipariş verebilirsin.
İstediğim güne sipariş verebiliyor muyum?
Şu an için sadece iş günlerine sipariş alıyoruz. Cumartesi sabah sevkiyatımız mevcuttur. Pazar ve tatil günleri sevkiyatımız yoktur. En erken 48 saat sonrası için sipariş verebilirsin. En fazla 4 haftalık dönem için sipariş verebilirsin. Gün ilerledikçe diğer günler siparişe açılmaktadır. Sipariş limitini dolduran günler takvimde kırmızı ile işaretlenir ve seçilemez duruma gelir. Özel sebeplerle farklı sevkiyat tarihi isteyen müşterilerimiz bizimle temasa geçebilirler, yardımcı olmaya çalışırız.
Nerelere teslimat yapıyorsunuz?
Istanbul'un hemen her yerine sabah teslimat yapıyoruz. (ADALAR,ŞİLE VE GEBZE hariç.) Bu bölge dışındaki bir yerdeysen kendin teslim alma seçeneğini seçebilirsiniz. Özel durumlar için bizimle temasa geçebilirsin. Istanbul dışına 1 günlük mesafeli şehirlere gönderirimiz mevcuttur. Kargo ile gönderim 200 TL ve üzeri siparişlerinizde sadece İstanbul için ücretsizdir. Şehirler arası gönderimler ücretlidir. Gönderi bölgesindeki şehirleri
görmek için buraya tıklayınız.

AFYON
ANKARA
BALIKESİR
BARTIN
BİLECİK
BOLU
BURSA
ÇANAKKALE
ÇANKIRI
DÜZCE
EDİRNE
ESKİŞEHİR
İZMİR
KARABÜK
KASTAMONU
KIRIKKALE
KIRKLARELİ
KOCAELİ
KÜTAHYA
MANİSA
SAKARYA
TEKİRDAĞ
UŞAK
YALOVA
ZONGULDAK
* işaretli şehirlerin sadece merkez ilçelerine gönderim yapılmaktadır.
Teslimat saatleri nedir?
Sabah teslimatları 06:00-12:00 arası yapılmaktadır. Özel istediğin saati bize sipariş notunda belirtirsen yardımcı oluruz.
Teslimat saati sırasında evde olmazsam ne olur?
Teslim edilemeyen ürünlerde herhangi bir iade ve iptal işlemi yapılmaz. Teslim edilemeyen ürünlerle ilgili detay için iade şartları sayfamızı inceleyebilirsin.
Ürünleri kendim almaya gelebilir miyim?
Sipariş verdiğin zaman teslimat kısmında "Kendim" seçeneğini işaretlersen ürünleri kendin almaya gelebilirsin. Bu sayede hem tanışmış oluruz hem diğer ürünlerimizi tatma şansı yakalarsın; hem de set siparişlerinde pick-up indiriminden yararlanırsın. Bizi nerede bulacağını görmek için buraya tıklayabilirsin. Arabanla geliyorsan dert etme, mağazamızın önünde 5 dakikalık pick-up parking alanı bulunmaktadır.
Kendim alacağım zaman pick-up saatleri nedir?
Sabah pick-up'ları 08:30-13:00 arası, akşam pick-up'ları ise 16:00-18:30 arası yapılmaktadır.
Toplu sipariş verebilir miyim? Toplu sipariş indirimi var mı?
Elbette. Internet sitemizden 10 adede kadar sipariş verilmektedir. Bunun üzerindeki siparişlerin için bize [email protected] adresinden veya 0212 270 70 45 numaralı telefondan ulaşabilirsin. Avantajlı fiyatlarımızı konuşuruz.
Siparişimi iptal edebiliyor muyum?
Bozulabilir gıda ürünlerinde malesef iptal/iade olmuyor. Ancak teslimat tarihinden 48 saat öncesinde bize bilgi verirsen siparişini 1 ay içinde başka bir zamana kaydırabilirsin. Daha detaylı bilgi için iade şartları sayfamızı inceleyebilirsin.
Ödemeyi ne şekilde yapabilirim?
Şu an için Kredi Kartı, Havale ve GarantiPay seçeneklerimiz var. Havale için hesap bilgilerimizi aşağıda bulabilirsin. Kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur.

Firma İsmi: Sonars Gıda Sanayi
Iban: TR87 0006 2000 4160 0006 2945 09
Şube :416
Hesap: 6294509