Sepetim EN

CLEANSE PROGRAM

Başlamadan Önce
Programa başlamadan 3-5 gün öncesinde, sebzeleri, yeşillikleri öğünlerine eklemende, hayvansal gıdaları ve işlenmiş gıdaları çıkarmanda fayda var. Vücudun, program öncesi ne kadar alkali olursa, program süresince daha rahat hissedersin. Eğer çok kahve içiyorsan onu da azaltmanda fayda var. Bu şekilde kafein çekilmesinin yaratabileceği başağrısı minimum seviyede olacaktır.

Mümkünse "Nasıl olsa yakında temizleneceğim, öncesinde kirletebildiğim kadar kirleteyim" psikolojisinden kaçın. Bol bol su iç!
Programa Nasıl Başlıyorum?
Juice Up'ın içecekleri sana ulaştığında ilk olarak ürünleri hemen buzdolabına yerleştir.
Sabah teslimatı seçtiysen cleanse programına hemen başlaman gerekiyor. Akşam sevkiyatı ise ertesi sabah başlayabilirsin.
Ürünlerin kapakları içme sırasına göre 1'den 6'ya kadar sıralanmıştır. Eğer ek su siparişin varsa suların ilki güneş, sonuncusu ay resmi ile belirtilmiştir. Ara sular varsa bunların üzerinde su damlası işareti olacaktır.
İçecek sıralamasını kendi tercihine göre değiştirebilirsin, sorun olmaz. Önerilen içme saatleri aşağıdaki şekildedir. Öğün saatlerini kendi gün rutinine göre ayarlayabilirsin. Her juice arasında 2 saat bırakmanda fayda var. Tavsiyemiz mümkünse en geç 23:00'de uyuman olacaktır.
Kutu içinde, senin seçmiş olduğun numaralı mantrayı bulacaksın. Tavsiyemiz bu mantrayı sabah ilk uyandığında, bir de akşam uyumadan önce vücut dingin halde iken 10'ar defa kendine tekrarlamandır. Tekrarlamaları ister yüksek sesle ister içinden yapabilirsin.
Program esnasında, çok acıkırsan juice içeriğine uygun atıştırmalıklar yiyebilirsin. Bunlar çiğ sebze, çiğ meyve, çiğ kuruyemiş gibi yiyecekler olabilir. Et ve süt ürünlerinden, işlenmiş gıdalardan, şekerden ve karbonhidrattan uzak durmaya çalışırsan iyi olur.
Atıştırmalıklar, juicing saatlerinin kayması gibi durumlar sakın canını sıkmasın, "programım bozuldu" diye sakın ola üzülme. Bu program esnasında mutsuz olman isteyeceğimiz en son şey. Ne yapıyorsan lütfen keyif alarak yap. Programına devam et, juicing her haliyle hiç juice içmemenden iyidir, dengeyi sağlayacaktır. Kendine ve vücuduna böyle bir iyilik yaptığın için gurur duy ve mutlu ol. Juicing esnasında kendini kötü hissedersen, etkilerin normal olmadığını düşürsen programı hemen sonlandır. Gerekirse doktoruna danışmanda fayda olabilir.


08:30 09:00 11:00 13:00 15:00 17:00 19:00 22:00 23:00


Kutu içinde, senin seçmiş olduğun numaralı mantrayı bulacaksın. Bu mantra zihin-beden-ruh dengeni sağlamaya ve iç huzurunu bulmana yardımcı olacaktır. Tavsiyemiz bu mantrayı sabah ilk uyandığında, bir de akşam uyumadan önce vücut dingin halde iken 10'ar defa kendine tekrarlamandır. Tekrarlamaları ister yüksek sesle ister içinden yapabilirsin.
Program esnasında, çok acıkırsan juice içeriğine uygun atıştırmalıklar yiyebilirsin. Bunlar çiğ sebze, çiğ meyve, çiğ kuruyemiş gibi yiyecekler olabilir. Et ve süt ürünlerinden, işlenmiş gıdalardan, şekerden ve karbonhidrattan uzak durmaya çalışırsan iyi olur.
Atıştırmalıklar, juicing saatlerinin kayması gibi durumlar sakın canını sıkmasın, "programım bozuldu" diye sakın ola üzülme. Bu program esnasında mutsuz olman isteyeceğimiz en son şey. Ne yapıyorsan lütfen keyif alarak yap. Programına devam et, juicing her haliyle hiç juice içmemenden iyidir, dengeyi sağlayacaktır. Kendine ve vücuduna böyle bir iyilik yaptığın için gurur duy ve mutlu ol.
Juicing esnasında kendini kötü hissedersen, etkilerin normal olmadığını düşürsen programı hemen sonlandır. Gerekirse doktoruna danışmanda fayda olabilir.
1 Haftalık Juicing Programı Sırasında Başıma Neler Gelecek ;)
Program sürecinde hayatında bazı değişiklikler yapman gerekebilir. Özellikle programın ilk günlerinde kendini fazla yormamanda fayda var. Programın başlarında içinden isyan etmek gelse de sonuna kadar dayandığında sonuç tüm bu yaşadıklarına değecek. Yeterki inancını kaybetme.

1.Gün

Ilk gün kendini aç ve biraz yorgun hissedebilirsin. Bu gayet normal olacaktır. Bugün kendini fiziksel olarak fazla zorlamamanda fayda var. Eğer juicing öncesi kahve ve sigara tüketimin varsa juicing esnasında baş ağrısı ve konsantrasyon eksikliği hissedebilirsin. Aslına bakarsan bunlar kafein ve tütünün kandırıcı etkileri, yoklukları belli bir süre sonra seni normale döndürecektir. Ellerden başlayan hafif bir üşüme de olabilir.

2.Gün

Vücudun hala yeni beslenme düzenine adapte olmaya çalışıyor. Ama en kısa zamanda olacak merak etme. Bugün yine 1. günde olduğu gibi kendini yorgun ve aç hissedebilirsin hatta 1. güne göre biraz daha fazla olabilir. Biraz daha stresli veya depresif hissedebilirsin. Yeni düzene adapte olmaktansa eskiye dönmeye çalışan beynin sana akıl oyunları yapmaya çalışabilir. Neden böyle birşey yaptığını sorgulamaya başlayabilir, sağlıklı bir yemek yemekte sıkıntı olmayacağını düşünebilirsin, sakın kanma. Merak etme hepsi geçecek. Zaman zaman terlemeler de olabilir. Bu stres ve rahatsızlıktan kurtulmak için açık havada hafif yürüyüşler yapabilirsin.

3.Gün

Bugün için sana bir iyi bir kötü haberimiz var. İyi haber, bugün artık açlık hissin azalmaya başlayacak, vücut yeni beslenme sistemine alışıyor. Kötü haber ise vücutta yer değiştiren toksinler seni duygusal açıdan biraz daha hassas yapacak. Bu günlerde duygusal, zorlayıcı ve karar gerektiren durumlardan kaçınmanda fayda var.

4.Gün

Artık açlık hissin hemen hemen bitmiş olmalı. Duygusallık biraz daha devam edebilir. Duş, buhar banyosu, kese gibi işlemlerle programa destek olabilirsin. Eski gücüne kavuşmana çok az kaldı, ha gayret!

5.Gün

Hala 4. gündeki hislerin devam ediyor olabilir. Ancak bilmesin ki bugün programında bir dönüm noktası. 4.gün itibariyle başlayan yükselişin devam edecek.

6.Gün

Bugün insanlar sana ne yaptığını sorabilir hazırlıklı ol, etkileri artık sadece sen değil tüm çevren görebilir.

7.Gün

Ve sonunda başardın!!! Şimdi bunun keyfini yaşabilirsin. Bir sonraki programda görüşmek üzere...
Program Esnasında Programa Yardımcı Olabilecek Aktiviteler
Aşağıdaki önerilerimizden ne kadar çoğunu Cleanse Programın sırasında uygularsan, programdan o kadar yüksek verim alırsın. Bizden söylemesi! :)

1) Detoks ve Buhar Banyosu

Program esnasında yapacağın buhar banyosu programına yardımcı olur. Bunu kendi banyonda, suya 1-2 kap deniz tuzu, epsom tuzu, ya da herhangi magnezyumlu tuz ekleyip icinde 10-15 dakika dinlenerek de uygulayabilirsin.

2) Sauna

Sauna'da geçireceğin 15-20 dakika da yine programı hızlandıracaktır.

3) Fırçalama

Vücudunu kuru iken fırçalamak cilt gözeneklerini açar, terlemeye yardımcı olur. Fırçalamayı banyodan, buhardan veya saunadan sonra yapman daha etkili olacaktır.

4) Masaj

Programın sırasında masaj almak rahatlamana yardımcı olacak ve programını destekleyecektir.

5) Nefes

Doğru nefes almak aslında doğru yaşamakla eşdeğerdir. Diaframdan alınan derin nefes hem fiziksel hem duygusal kalıntıları atmaya yardımcıdır.
Program Bitince
Programın son günü ertesi gün yiyeceklerinin hayalini kurmuş olabilirsin. Bu gayet normal. Genelde ertesi gün bu hayalini kurduğun yemekleri istemezsin ilginç bir şekilde. İçeceklerini özleyip bir boşluk hissedebilirsin. Bunlar gayet normal. İstersen yeniden Juice Up siparişi verebilirsin. Ama bir an önce yemek yemek istiyorsan, lütfen bunu vücudunu alıştırarak yap. "Yaşasın temizlendim!" diyerek tatlıya, böreğe, çöreğe dalmak yok! Baştan söyleyelim. Miden dinlendi, onu birdenbire yormaman lazım. Yine programa başlamadan önce yaptığın gibi (tabi eğer yaptıysan) sağlıklı atıştırmalıklarla kendine yavaş yavaş öğün ekleyerek başlayabilirsin. Bize sorarsan şekere, karbonhidrata hiç dalma! Ama hayat bu, tabii ki karşına çıktığında kaçış yoksa ve illa yiyeceksen, bol bol çiğneyerek, keyif alarak ve tadını aldıktan sonra yemeyi bırakacak şekilde tüket. Hepsini bitirmene gerek yok! :) Ve unutma tabağına ne kadar çok sağlıklı yemek eklersen , sağlıksızlar için o kadar az yer kalacaktır. Öğünlerini azaltarak değil, sağlıklı yiyecekleri artırarak formda kal! Ayrıca, belli aralıklarla vücudunu arındırmayı unutma.
1 Haftalık Cleanse Yapmış Bir Juice Up’çının Deneyimlerini İzlemek İçin Tıklayın