Sepetim EN

JUICING İÇİN 10 İYİ NEDEN

1) Yeni Bir Gün Yeni Bir Başlangıç

Değiştirmek istediğin alışkanlıklarını bırakıp kendini baştan yaratmak için bir fırsat! Daha sağlıklı bir yaşam ve beslenme düzeni için güçlü bir adım. (İnsanlık için küçük ama senin için büyük bir adım.)


Bunun dışında da aslında söylediğimiz bir sürü madde vardı burada. Taze sebze, meyve, doğal beslenme, işlenmemiş gıdaları tüketmenin etkilerinden de bahsediliyordu.

Ne oldu dersen anlatalım😊

Mutlaka denk gelmişsinizdir “Ye, Angelina Jolie seni kıskansın”, “İç, Brad Pitt yanında içgüveysinden hallice kalsın”, “Sür, bebekliğine geri dön”, “Kullan, kafandan saçlar fışkırsın”, “1 günde 20 cm”, “2 günde 50 kg”, “Bacak boyunu uzat”, “Kalçanı daralt” ve benzeri elle tutulmayan sloganlar, reklamlar etrafta cirit atıyordu. Sağlık Bakanlığı da haklı olarak buna bir önlem getirdi. Çok da şahane yaptı. TiTCK tarafından hazırlanan ve 28670 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Sağlık Beyanı ile Satışa Sunulan Ürünlerin Sağlık Beyanları Hakkında Yönetmelik” maddelerine aykırı satışların denetimini sıkılaştırdı.

Ancak “kurunun yanında yaş da yanar” misali Yalan Beyanı önlerken Doğru Beyan da bir şekilde engellendi. Yeni yönetmeliğe göre, bir içeceği veya yiyeceği satıyorsanız onun faydasından veya içindeki maddelerin etkilerinden bahsedemiyorsunuz çünkü bu, satışa yönlendirmek oluyormuş (aslında satış/pazarlama oluyordu biz de biliyor ve bu amaçla yapıyorduk ama neyse) Örnek vermek gerekirse artık badem satıyorsanız bademin içindeki proteinden ve proteinin etkilerinden bahsedemiyorsunuz. Bunu ancak satmayanlar söyleyebiliyor.

Velhasıl yönetmelikte doğru beyanı ayrıştıracak değişiklik yapılana kadar pazarlamada geldiğimiz nokta şudur ki, “Bu da böyle bişi işte isterseniz alın”. “Hala yazanlar, çizenler var” derseniz doğrudur, onlar belki henüz bu konudan habersizdir, ancak kanunlara uyma yükümlülüğündeyiz ve bunların aslında siz değerli tüketicileri korumak amaçlı olduğunu da biliyoruz. Siz de lütfen araştırın, yanlış beyanlara kulak asmayın.

İçeriklere ve etkilere dair bilgi almak isterseniz internet alemi sınırsız kaynaklara sahip. Güvenilir sitelerden bilgi edinebilirsiniz.

Bilinçli tüketim ve sağlıklı beslenme adına biz şu an pek birşey söyleyemediğimiz için bu konuda sizin desteğinize güveniyoruz. “Word of mouth” dediğimiz yol aslında en güzel pazarlamadır. Memnun kalırsanız herkesle; kalmazsanız bizimle😊 paylaşın.

Önce kendinizi ardından ailenizi, dostlarınızı, çevrenizi sağlıklı beslenme konusunda lütfen bilgilendirin, bilinçlendirin.

Sağlıkla kalın.

Juice Up Ekibi