Sepetim EN

JUICE UP EKİBİ

Kısaca

Selen Sonar

Juice Up Ekibi - Selen Sonar
Selen Sonar, İstanbul Alman Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi MIS Bölümü’nü başarı ile bitirmiştir.

2004 yılında Hewlett Packard firmasında çalışmaya başlayan Selen, 12 yıl süren kurumsal hayatı boyunca satış, kanal geliştirme, pazarlama, dağıtım kanalı yönetimi ve marka yöneticiliği gibi çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. HP’de hem lokal hem bölgesel yöneticilik yapması sebebi ile farklı pazarlar ve daha da önemlisi farklı insan profilleri ile birlikte çalışma fırsatı kazanmıştır.

2015 itibariyle Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenme konularıyla ilgilenmeye başlayan Selen, 2016 yılında kurumsal kariyerini sonlandırmış, IIN Sağlık Koçluğu programını tamamlayıp Juice Up markasını yaratmıştır. “Juicing” üzerine eğitimler alan Selen, “Juicing Instructor” sertifikasına sahiptir. IIN Sağlık Koçluğu esnasında tanıştığı Dr. David Katz’ın izni ile Türkiye’de Besin Dedektifleri ™ girişimini başlatmıştır. Çocukların sağlıklı beslenme seçimleri üzerinde bir farkındalık yaratmaya yönelik bu programın eğitimlerini de bizzat kendisi vermektedir. Ardından Sağlık Koçluğu’nun yetersiz kaldığı noktaları tamamlamak için bütünsel koçluk üzerine çeşitli eğitimlere ve sertifikasyon programlarına katılmıştır.

Şu an hem CTI Co-active mezunu koç, hem de Points of You® sertifikalı eğitmeni olarak gerek kişisel gelişim alanlarında bireylere gerekse kurumlara eğitimler vermekte ve koçluk yapmaktadır. Tetha Healing, Tony Robbins DwD, Nefes Teknikleri, Aynalama, Optimum Denge modeli, koçluk seanslarına ve workshop’larına entegre ettiği tekniklerden bir kaçıdır. Halen devam ettiği kişisel gelişim eğitimlerinden kazanımlarını workshop’larına ekleyerek eğitim içeriklerini zenginleştirmeye devam etmektedir.

Zihin-Beden-Ruh dengesi adına sağlıklı yaşamda aktif bir hayatın önemini bilen Selen, 20 seneyi aşkın süredir bale yapmaktadır. Bir dönem Devlet Opera ve Balesi’nde de çalışmış olan Selen, halen aktif olarak bale hayatına devam etmekte, resitallerde yer almakta ve bale öğretmenliği yapmaktadır. Vaganova, Royal Academy, Pedagojik Formasyon, Modern Dans alanlarında bitirme dereceleri olan Selen, bedensel farkındalığı artırmak adına aynı zamanda Zumba ve Yoga eğitmenliği yapmaktadır. Tüm bu bedensel aktivitelerin vücuttaki etkilerini harmanladığı ve kişisel gelişime yansıttığı workshoplar üzerine de çalışmaları devam etmektedir. Tek çocuk annesi Selen yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Uzunca
Kısaca

Sezin Sonar Hason

Juice Up Ekibi - Sezin Sonar Hason
Sezin Hason, Beyoğlu English High School eğitimi ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirmiş, ardından New York'a yerleşmiştir. New York'da 5 sene film sektöründe finans üzerine çalıştıktan sonra Los Angeles'a taşınmıştır.

Sezin, IIN Sağlık Koçluğu sertifikası sahibidir. Juicing üzerine de eğitimler alan, sağlıklı yaşam araştırmalarına devam eden Sezin'in, sağlıklı yaşam ile ilgili MindBodySoul adlı bir blogu bulunmaktadır. Sezin aynı zamanda Nefes Koçluğu eğitmenliği de yapmaktadır.

2 çocuk annesi olan Sezin yaşamını Los Angeles'da sürdürmektedir.